Březen 2010

O čem to je??

18. března 2010 v 14:07 Protivný sprostý holky
"Nebudeš o nic štíhlejší, když o někom řekneš, že je tlustý.
Nestaneš se chytřejší, když někomu řekneš, že je hloupý.
A měla bys přestat nadávat jiným do děvek a kurev,
tak jenom umožníš ostatním, aby to říkali o tobě."

Z projevu učitelky matematiky paní Norburyové ke shromáždění studentů

Film PROTIVNÝ SPROSTÝ HOLKY ilustruje situaci, které musí čelit dívky na jakékoli střední škole. Je to příběh Cady Heronové,nepopsané čisté duše, která poprvé vkročí na půdu střední školy v malém městečku poblíž Chicaga v Illinois. Žila s rodiči v Africe a nemá vůbec představu o tom, jak divoké vztahy mohou panovat v tzv. civilizované společnosti, až zkříží cestu s nejprohnanější představitelkou této společnosti, hvězdou školy, Reginou Georgeovou.Ta je právě na této střední škole absolutní a suverénní vládkyní.

Cady ovšem cestu Regině nejen zkříží, ale doslova ji vytočí, když se zamiluje do jejího bývalého přítele Aarona Samuelse.Regina na to hodlá odpovědět po svém a předstírá, že má Aarona stále ráda ,a tak mu brání, aby se stýkal s Cady. Přitom se ale tváří, jako by Cady byla její nejlepší přítelkyní. Neexistuje jiná možnost, než se této hře přizpůsobit. A tak se dívčí svět této školy stává stále více bojištěm, v němž dominuje zloba a touha po moci a obdivu.


Herci

18. března 2010 v 14:03 Protivný sprostý holky
Cady Heronová-Lindsay Lohan

Regina Georgová-Rachel McAdams

Gretchen Wienersová-Lacey Chabert

Karen Smithová-Amanda Seyfried

Aaron Samuels-Jonathan Bennett

Hl.postavy

17. března 2010 v 18:44 Ztroskotaná láska
Jenny Taylor-Amanda Bynes
Jason Masters-Chris Carmack
Ryan Howell-Jonathan Bennett
Alexis Manetti - Jamie-Lynn Sigler

Popis filmečku...

17. března 2010 v 18:40 Ztroskotaná láska
Rock and rollová hvězda Jason přijíždí do prázdninového letoviska, kde Jenny pracuje na letní brigádě. Při plavbě výletní lodí přepadne Jason přes palubu, Jenny ho zachrání a společně se na člunu doplaví na "opuštěný ostrov". Pravdu, že jsou vlastně jen co by kamenem dohodil od jejich letoviska, se zamilovaná dívka snaží utajit, aby mohla být se svým idolem o samotě.Hlavní postavy

17. března 2010 v 10:56 Třináctka
Tracy Louise Freelandová-Evan Rachel Wood
Evie Zamora-Nikki Reed
Melanie 'Mel' Freeland-Holly Hunter
Mason Freeland-Brady Corbet
Brooke LaLaine-Debotah Unger

Obal na dvd

17. března 2010 v 10:47 Třináctka


Popis filmíku...

17. března 2010 v 10:41 Třináctka
Sugestivní příběh dvou dospívajících dívek. Puberťačka Tracy sní o tom jak být COOL. A má pro tuto svou představu i svůj ideál. Je jím ostřílená spolužačka Evie, dívka bez rodinného zázemí. Ta uvede Tracy do "velkého cool světa", do světa nebezpečných nástrah a rychlých požitků, ve kterém hrají hlavní roli drogy a povrchní erotické zkušenosti.

V citovém zmatku, plném neshod s rozvedenou matkou a konzumním otcem, který utíká od problémů, podlehá Tracy rafinovaným slibům zkušenější parťačky a pouští se na cestu nikam..

Třináctka je film o hledání a konfliktu s vlastní identitou, který k dospívání patří. Režisérka Catherine Hardwickeová se v něm i pomocí syrového oka ruční kamery (natáčelo se technikou Super 16) pokouší o svérázný pohled do nitra teenagerů a o pochopení sociálního kontextu jejich tápání. K tomu jí pomohl velmi autentický námět, který na základě vlastních zkušeností poskytla a scénáristicky se na něm i s režisérkou podílela herečka Nikki Reed (hraje Evie). Roli matky prvotřídně, jako vždy, zahrála Holly Hunter (např. Piano, Bratříčku, kde jsi?).

Vítejte na mém blogu!!!

17. března 2010 v 10:12
Ahoj,vítejte na mém blogu.....budou tady filmy a zajímavosti o nich a jestli jste nějaký z nich viděli nezapomeňte nechat komentík jak se vám líbil:D